Zamansız Klasik TRENÇKOT

Vitrinleri süsleyen trençkotlar sezonun klasikleri arasındaki yerini de koruyor…

En basit bir kombinasyonun üzerine giyildiğinde bile, sizleri stil sahibi göstermeye yetecek kadar güçlü bir parça trençkot. Her mevsim giyiliyor olması, bu giysiyi tasarımcıların ve moda markalarının da gözdesi yaptı. İngiliz kültürünün moda asilzadesi tarzıyla ön planda tutulan bu parça, bugün, özüne bağlı kalınarak farklı yorumlarıyla yeniden sahnede. 2012-2013 sonbaharında beyaz, ekru, bej, lacivert ve siyah tonlarında karşımıza birbirinden farklı modellerle çıkıyor. Vitrinlerdeki yerini şimdiden alan ve kuşaklı, iri düğmeli, kısa ve uzun kollu olarak rastladığımız trençkot, sonbaharın vazgeçilmezlerinden.

Trençkot, en özensiz olduğunuz gün bile sizi değiştirebilen tek başına oldukça güçlü bir parçadır. Klasikleşen camel rengi trençkotlar bu sezon yerini military modası ile haki ve yeşil tonlarına bırakacak… Satenden koyu mavi, yeşil, kırmızı, gold renklerin, leopar ve zebra desenlerin ön plana çıktığı modellerin yanı sıra bu sezon ünlü markaların, farklı kumaş, desen, kemer, cep detayları ve kesimlerle trençkota yepyeni yorumlar getirdiğini görüyoruz. Formları dejenere ederek yaratılan bu görüntü, onu klasik ruhundan biraz uzaklaştırsa da, trençkot tutkunlarının geçmişe olan bağlılığı hep İngiliz stilini tastikleyecek.

Gerçek bir klasik olan ve zamansız modanın en iyi temsilcisi trençkotlar, yeni sezonda da birbirinden farklı modelleriyle Batik koleksiyonunun “in” ürünlerinden… Her tarza ayak uydurabilen bu özel parçanın yeni sezondan birçok modeli de bulunuyor. Bu sezon boyu diz hizasında ve daha kısa trençkot modelleri ön plana çıkıyor. “Mini-coat”lar trençkot havasında günlük yaşantımıza dahil oluyor. Siz de kendi tarzınızı tamamlayan trençkot seçeneklerinden birini Batik mağazalarında deneyebilir ve sonbaharın yağışlı ve rüzgarlı günlerine şimdiden hazırlık yapabilirsiniz.Bir Cevap Yazın