Sıcak Moda…

Kış günlerinde gardırobunuzun vazgeçilmezi olmaya aday paltolar, mantolar ve kabanlar bu sezon farklı boylarıyla karşımıza çıkıyor. Sonbahar ve kış, bize hep soğuk ve sevimsiz günleri hatırlatır fakat bu sezonun kıyafetlerindeki renklilik içimizi ısıtıyor. Geniş pançolar, kürkler, renkli paltolar ve mantolarla mevsimin ruhu canlanıyor…

Bu sezonun en büyük stil parçalarından olan palto, manto ve kabanlar gerçek bir kutlamayı hak ediyor. Sıcak modanın en iyi ürünleri elbette renkler, modeller ve kumaşlarda farklılıklarla ön plana çıkıyor. Bu farklılık en çok da kaban, mont ve palto gibi “dış giyim”de göze çarpıyor. Soğuk kış günlerinde sizi ısıtacak her türden palto ve kaban yeni sezonda oldukça iddialı… İster militer, ister seksi kesim ya da sofistike modelleri tercih edin, kendi tarzınıza uygun ürünleri her yerde bulabilirsiniz. Elbette palto modası bunlarla da sınırlı değil. Kürk detaylara yer verenler, kaz tüyü modasına geri dönenler ve geniş pançoları günümüze uyarlayanlar da var. Gelin birlikte Dış Giyim modasını yakından inceleyelim…

 

 

 

Kışla birlikte siyah, gardıroplarımızdaki hakimiyetini geri kazandı. Ama metalik renkler de bu kış öne çıkıyor. Metalik paltolar kıyafetlere tarz katıyor. Üstelik bu kış sarı, mor, kırmızı, saks mavisi gibi iddialı renklerden üretilen paltolar da çok moda.

Panço ve pelerinler geri geldi. Meksika’dan tüm dünyaya yayılan panço salgını, bu kışın en eğlenceli moda akımları arasında. Üstelik abiye ya da spor her ortama ayak uydurabiliyor. Etek, elbise ve pantolonlarla rahatlıkla kullanılabilen pançolar bağcıklı, düğmeli ya da baştan geçirmeli olarak karşımıza çıkıyor. Önemli olan pançoyla giyeceğiniz etek, elbise ya da pantolonun geniş kesim olmamasına özen göstermek. Kapitone montlar aslında hayatımızda hep var. Kimi zaman kısa bir deri ceket oluyor, kimi zamansa uzun, yakası kürklü bir palto… Spor bir görüntü kazandıran kapitoneler abiye davetler için tercih edilmiyor.

Bu kış dış giyime devetüyü damgasını vuruyor. Siyah ve toprak tonlarıyla rahatlıkla kullanılabilen devetüyü, sofistike bir renk olması nedeniyle tercih ediliyor. Geçtiğimiz yıllarda uzun modellerde karşımıza çıkıyordu. Bu yıl farklı formlara bürünmüşler. Kimi zaman bol kesim kapüşonlu bir mont olarak karşımıza çıkıyor, kimi zaman da kısa deri ceket halinde.

 

 

Palto boyları da bu yıl çok hareketli. Hem kısacık ceketler çok moda hem de bilekte biten uzun modeller. Üstelik gece-gündüz ayrımı da yok. Gündüz uzun bir trençkot, gece ise kısacık, dar bir palto ya da ceket tercih edebilirsiniz.

Bu kış tam bir moda cümbüşü yaşanıyor. Sadece renklerde değil, kumaş kullanımlarında da aynı şey söz konusu. İpekler kürklerle birlikte kullanılıyor, şifonlara örgüler eşlik ediyor. Paltolarda da derinin kürkle, örgünün kaşmirle kombinasyonu söz konusu.

 

 

 

 

 Bir Cevap Yazın