Sevgililer günü makyajına dair pratik bilgiler

sevgililer-gunu-makyaji

Sevgililer gününde her zamankinden daha güzel, daha çekici olmak önemli. Bunun için cildinizi pürüzsüz gösterecek, gözlerinizin güzelliğini ortaya çıkaracak göz alıcı bir makyaj yapmanız şart. Yalnız güzel olacağım derken abartılı uygulamalara kalkışmayın. Bu özel günde sadelikten uzaklaşmadan çekici ve etkileyici bir sevgililer günü makyajı yapabilirsiniz. Bu makyajda dudaklarınız ve gözleriniz ön planda olmalı.

Sizler için ünlülerin makyözlerinden bugüne özel makyaj önerilerini bir araya getirdik.

1. Sevgililer Gününde kırmızı ruj sürecekseniz, kesinlikle soft kırmızı bir dudak parlatıcısı tercih edin. Ayrıca bordo tonlarında mat bir rujla dudaklarınıza iddialı ve çarpıcı bir hava katabilirsiniz.

2. Dudak kaleminizi rujun üzerine uygulamaya özen gösterin. Bu sayede rujunuz çıksa bile kalemle çizdiğiniz kısım kalacaktır. Diğer türlü tek başına kalem görüntüsü hoş durmaz.

3.Sevgililer gününde sevgilinizle bol bol öpüşeceğinizi göz önünde bulundurarak, dudaklarınızın nemli kalması için yanınızda nemlendirici bulundurun. Arada bir dudağınıza nemlendirici sürebilirsiniz.

4. Daha çekici olmak için kokusu ve dokusuyla etkileyen dudak ürünleri  kullanabilirsiniz.

5. Dudaklarınıza dolgun bir görünüm kazandırmak için dudaklarınızın iç kısmına biraz parıltı katın.

6. Gözlerinize hafif bir parlaklık vermek için canlı renkte bir krem far uygulayın.  Gündüz makyajı için bronz renkler uygun bir seçim olabilir. Gözlerinizi vurgulamak istiyorsanız bal rengi far ile ışıltı katabilirsiniz. Gece makyajı için de kıyafetinize göre mavi, gri ve yeşil tonlarını kullanabilirsiniz. Gece makyajında seçtiğiniz ana tonla uyumlu simli farlar kullanmaktan çekinmeyin.

7.Bir kat şeffaf pudra ile farınızı sabitleyip kirpiklerinize süreceğiniz iki kat rimelle makyajı tamamlayabilirsiniz.Bir Cevap Yazın