Sevgililer günü makyajı nasıl olmalı?

Şubat ayının en güzel ve heyecanlı günü için geri sayım başladı. Bugün sevgilinizin karşısına her zamankinden daha güzel ve çekici bir şekilde çıkmak istiyorsanız, baştan aşağı dört dörtlük olmanız gerek. Bunun ilk adımı tabii ki kusursuz bir makyaj. Sevgililer gününde pratik, etkili ve göz kamaştırıcı bir gece makyajı yapmak istiyorsanız önerilerimize kulak verin. Sizlere sevgililer günü makyajı için pratik öneriler hazırladık.

makyaj

Fondöten: Güzel bir makyajın sırrı temiz bir cilt ve doğru renkte sürülen fondötende gizlidir. Yüzünüzü temizleyip nemlendirdikten sonra, makyaja başlamadan önce iyi bir baz kullanmanızda fayda var. İyi bir baz ile yüzünüzdeki ton farklılıklarını kapatıp kusursuz bir cilde kavuşabilir, ışıltılı ürünlerle de cildinize canlı ve sağlıklı bir görünüm kazandırabilirsiniz. Fondöten seçiminde cildinize en yakın tonda olanı tercih etmenizi öneririz. Cilt tipinize uygun parlak bir fondöteni, tüm yüzünüze bir fırça veya sünger yardımıyla sürün. Ardından parmak uçlarınızla fondöteni iyice yayın. Fondötenin parlaklığını gizlemek ve makyajı sabitlemek için şeffaf bir pudrayla üzerinden geçebilirsiniz.

Göz makyajı: Birbirinizle sürekli göz göze geleceğiniz bu özel günde, dikkatleri gözlere çekmek gerek. Karşınızdakini etkileyecek şekilde hafif buğulu ve ışıltılı bir göz makyajı yapabilirsiniz. Bunun için tercih edeceğiniz renkler kahve veya sedefli tonlar olmalı. Gözün alt tarafına bronz bir far sürüp parmağınızla dağıtarak buğulu etkiyi verin. Ayrıca sezonun makyaj trendlerinden biri olan mavi tonlarında bir göz makyajı da uygulayabilirsiniz. Turkuazdan saks mavisine kadar mavinin birçok tonu ile büyüleyici bakışlar yaratmanız mümkün. Özellikle simli farlarla ışıltılı bir görünüm kazanabilirsiniz.

carpici-makyaj

Gözlerinize derinlik katmak isterseniz, gözlerinizin dış kenarlarından içe doğru, göz kapağınızın yüzünüzle birleştiği bölgeye far fırçasıyla biraz sıcak bir mor tonu uygulayabilirsiniz. Göz pınarlarınıza açık ve sedefli tonlar kullanıp dışa doğru koyu ve renkli tonlarla gölgelendirme yapabilirsiniz. Koyu renk farların kaşa doğru geçişini yumuşatmak için açık renk toprak tonlarından yardım alın. Gözünüzün kaşa yakın bölgesinde açık toprak tonları kullanarak hoş bir görüntü yaratabilirsiniz.

goz-makyaji

Makyajınıza küçük bir dokunuşla çekici bir görünüm kazandırmanın yolu iyi bir eyeliner uygulamasından geçiyor. Eyeliner’ı doğru ve düzgün bir şekilde çekmek oldukça önemli. Göz yapınıza uygun olmayan bir eyeliner uyguladığınızda, hoş olmayan bir görüntüyle karşılaşabilirsiniz. Sevdiğiniz tarza uygun kuyruklu veya kuyruksuz, kalın veya ince olmak üzere birçok şekilde eyeliner uygulaması var. Mümkünse bu özel günde biraz kuyruklu ve kalın olanları tercih edin. Göz yapınız gereği gözünüz açıkken, göz kapağınız belirgin değilse kalın eyeliner sizin için pek uygun olmayacaktır. Bu durumda göz kapağınız zaten az göründüğü için, bu bölümde kalın eyeliner kullanmak hoş bir görüntü yaratmaz. Eyeliner fırçasıyla üst göz çizginize metalik siyah bir eyeliner sürerek çarpıcı bir görünüm elde edebilirsiniz. Kirpiklerinizi kıvırıp bir iki kat rimel sürdünüz mü gece makyajınız tamam demektir. Bakışlarınıza dolgun ve seksi bir ifade kazandırmak için takma kirpik kullanabilirsiniz.

Dudaklar: Dudaklarda aşkın rengi kırmızı, uçuk pembe ve parlak rujlar tercih edebilirsiniz. Ancak kırmızı veya bordo gibi iddialı renkte bir ruj kullanacaksanız göz makyajınızda daha soft tonlara yönelin. Eğer mavi, yeşil gibi canlı renkte bir göz makyajı yaptıysanız, dudaklarda doğal tonlar kullanıp dengeli ve şık bir görünüm yakalayabilirsiniz. Gözlerde ışıltı ve canlı tonlar hakimse uçuk pembe veya pastel tonlarda bir ruj uygun olacaktır. Dudaklarınıza pırıltılı pembe bir krem ruj sürebilirsiniz. Ardından yoğun şeffaf bir parlatıcıyı dudaklarınız ön plana çıkacak şekilde sürüp makyajınızı sonlandırın.

kirmizi-ruj

Saç ve makyajınızı tamamladıktan sonra en güzel elbisenizi giyerek sevgilinizle buluşmak için dakikaları sayabilirsiniz.Bir Cevap Yazın