Sevgililer günü makyajı için ünlü makyözden tüyolar

bordo-makyaj

Sevgililer gününde sevgilinizin aklını başından almak, güzelliğinizle göz kamaştırmak istiyorsanız, küçük dokunuşlara ihtiyacınız var demektir. Güzel bir makyajla o gün her zamankinden daha çekici görünebilirsiniz. Biz de bu gece kusursuz görünmek isteyenler için Make-up Artist Rıfat Yüzüak’ın sevgililer günü makyajına dair tüyoları bir araya getirdik.

• Daha iddialı bir görünüm için koyu kırmızı mat bir ruj kullanıp makyajınızın geri kalanında doğal tonlar tercih edebilirsiniz. Sade bir makyajı kırmızı bir ruj ile tamamlamanız Sevgililer Günü’nde daha çekici görünmenizi sağlayacaktır.

• Kırmızı ruj kullanacaksanız sürerken dikkatli olmanız gerekli. Son derece dikkat çekici bir renk olduğundan makyajı dengeli yapmalısınız. Siyah bir eyeliner veya doğal kahve tonlarında farlar ile kombin ederek risksiz bir seçim yapabilirsiniz.

pastel-makyaj

• Romantik bir görünüm elde etmek için pastel tonlardan şaşmayın. Uçuk pembe tonlarında ruj ve allık ile hoş bir görünüm yakalayabilirsiniz.

• Sevgililer gününde siyah bir kıyafet giyecekseniz, makyajınızda dilediğiniz rengi kullanabilirsiniz. Siyah kıyafetler hemen her renk makyajla uyum sağlıyor. Ancak şu sıralar her şeyin doğalı tercih edildiğinden, göz makyajında bronz-kahve tonlarını seçmenizi öneririz. Eğer elbiseniz iddialı bir modelse, makyaj mümkün olduğunca doğala yakın olmalı, elbiseniz sade ise biraz daha yoğun ve ışıltılı bir makyaj olabilir.

• Makyajınız mekana göre değişiklik gösterebilir. Modern, sade bir mekansa abartılı makyajlar pek uygun olmayabilir, eğer lüks ve kaliteli bir mekansa ışıltılı ve biraz daha yoğun makyajlar yapılabilir. Eğer gideceğiniz yer hakkında bir bilginiz yoksa doğal bir ten makyajı üzerine bronz allık ve doğal bronz farlarla naturel bir makyaj yapabilirsiniz. Böyle bir makyaj her ortam için uygun olacaktır.

• Makyajın daha kalıcı olması için ürünleri fırça ile ve mümkün kadar az kullanmaya çalışın. Dudak makyajının kalıcılığını arttırmak için aynı renk bir kalem ile dudakları doldurup üzerine ruju sürmelisiniz. En son süreceğiniz ince şeffaf bir pudra da makyajın uzun süre dayanmasını sağlar.Bir Cevap Yazın